Nejlepším starostou za Plzeňský kraj byl zvolen Miroslav Kroc

11.07.2022

16. 6. 2022 vyvrcholila soutěž Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) "Nejlepší starosta ve volebním období 2018-2022" slavnostním vyhlášením vítězů. Za Plzeňský kraj zvítězil starosta obce Břasy Miroslav Kroc, který již dokončuje svoje druhé volební období. 

Miroslav Kroc za svůj největší starostovský úspěch považuje realizaci volnočasového areálu Ultramarinka. Je to jeden z prvních příkladů, jak z továrny v havarijním stavu a navíc uprostřed obce udělat relaxační příjemné místo pro občany všeho věku. In-line dráha, cyklo okruhy, rybníky s fontánou, workout, pumptrack, parkour, skateboard, hřiště na beach volejbal, gril zóna, zvonička, muzeum, komín, místo pro trhy, železnice, a to ještě výčet nekončí. Břasy získaly unikátní areál, který jezdí obdivovat starostové nejen z okolí. Během jeho volebních období dokončili také tři nové zubní ordinace, zrekonstruovali přívoz Darová přes řeku Berounku šetřící cestu o 15 až 20 km, opravili školu, úpravnu vody, místní komunikace, veřejné osvětlení, kostel a pořídili betlém.

Motivují mě zrealizované věci, povedené kulturní a sportovní akce, a hlavně mě motivují spokojení občané, říká Miroslav Kroc, starosta obce Břasy.