Partnerem sdružení je:

Setkání s hejtmankou Plzeňského kraje, paní doc. PaedDr. Ilonou Mauritzovou

Dne 4.2.2021 se členové Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje setkali s paní hejtmankou, aby diskutovali témata Sdružení pro aktuální období roku 2021. Setkání se uskutečnilo v budově krajského úřadu, za dodržení všech epidemiologických opatření.


Zástupci Sdružení v čele s panem předsedou Mgr. Rudolfem Salvetrem projednali témata týkající se dopravy, životního prostředí a zdravotnictví a sociálních služeb.
Paní hejtmanka informovala přítomné o aktuální situaci s očkováním proti COVID v rámci kraje a , dalším výhledu. Řešila se i problematika sociálních služeb zejména pobytových – odlehčovací služba a terénních.

V oblasti životního prostředí se diskuse zaměřila na odpadové hospodářství a aktuálně zpracovávanou adaptační strategii v rámci Plzeňského kraje. SMOPK nabídlo spolupráci při tipování dobrých praxí obcí, kde, již byly některá opatření realizována. V rámci setkání se rozvinula i debata kolem propojování vodárenských soustav v rámci kraje.
Posledním tématem byla doprava, zejména nová koncepce veřejné dopravy, cyklodoprava a budování dalších přestupních terminálů a s tím spojené infrastruktury.

Zápis z jednání

Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje

Riegrova 1, 301 00 Plzeň

IČ: 69972061

Ing. Pavel Hruška
vedoucí sekretariátu

Tel.: 377 201 410
Mobil: 602 303 710

hruska@rra-pk.cz smopk@rra-pk.cz

Tvorba webových stránek: Creative Studio s.r.o., redakční systém 4site CMS